zajęcia dla rodziców wspierające kompetencje wychowawcze

Stowarzyszenie Rodzicielstwa Zastępczego BETLEJEM zaprasza na zajęcia dla rodziców

wspierające kompetencje wychowawcze.

JEŚLI:

• brakuje Ci cierpliwości
  • masz dość marudzenia, kłótni, poczucia, że tracisz kontrolę nad sytuacją
  • czujesz, że przegrywasz w starciach ze swoim dzieckiem
  • chcesz pozbyć się poczucia winy, myśli, że nie jesteś wystarczająco dobrym rodzicem
  • chcesz zdobyć wiedzę, jak działać w konkretnych sytuacjach, jak zamienić kłótnię z dzieckiem w obustronną współpracę
  • chcesz poczuć wewnętrzny spokój

Zapraszamy Cię na warsztaty, prowadzone w duchu POZYTYWNEJ DYSCYPLINY, niezwykłej metody wychowawczej opartej na wzajemnej miłości i szacunku, rodziców i dzieci.

W czasie spotkań poznasz skuteczne zasady i praktyczne wskazówki, dzięki którym pomożesz swoim dzieciom nauczyć się samodyscypliny, odpowiedzialności oraz pozytywnego podejścia do życia.

PROGRAM WARSZTATÓW

1. Pozytywne Podejście– czyli wprowadzenie do Pozytywnej Dyscypliny. Jak być jednocześnie uprzejmym i stanowczym rodzicem.
  2. Dlaczego dzieci źle się zachowują– cztery sposoby zachowania się Jak sobie z nimi radzić?
  3. Kara – Co zamiast niej?– czyli jak w przyjazny dla dziecka sposób egzekwować to, na czym nam zależ
  4. Budowanie osobistej mocy dziecka– czyli jak wspierać bez rozpieszczania.
  5. Wszyscy są ważni, ale każdy jest inny– czyli jak zaspokajać potrzeby wszystkich członków rodziny.
  6. Stres rodzicielski– czyli jak się zachowujesz, kiedy się stresujesz i jak to wpływa na Twoje dziecko.
  7. Rodzicielstwo zastępcze – co warto wiedzieć.

ORGANIZACJA KURSU

zajęcia będą prowadzone on-line – poprzez platformę ZOOM
– 8 spotkań trwających 2,5 h,
– spotkania w zamkniętej grupie