30 lecie Beaty i Pawła Dziedzic utworzenia Rodzinnego Domu Dziecka przy okazji DNI RODZICIELSTWA ZASTĘPCZEGO 2022

Po okresie panującej pandemii COVID 19 , Ośrodek Wsparcia i Terapii Rodzin w Nowym Sączu pełniący funkcję Organizatora Pieczy Zastępczej  oraz  Stowarzyszenia Rodzicielstwa Zastępczego „BETLEJEM” w bieżącym roku obchodził „DNI RODZICIELSTWA ZASTĘPCZEGO” w szczególny sposób. W dniu 25 maja br. 100 dzieci wraz rodzicami zastępczymi zostało zaproszonych do kina na obejrzenie filmu familijnego „Detektyw Bruno”. Natomiast w dniu 29 maja 2022 r. w Placówce Instytucjonalnej Typu Rodzinnego, prowadzonej przez Państwa Beatę i Pawła Dziedziców został zorganizowany piknik rodzinny dla zawodowych rodzin zastępczych oraz, pracowników wpierających pieczę zastępczą.

Miejsce organizacji pikniku nie było wybrane przypadkowo. Dokładnie 30 lat temu pani Beata i Paweł Dziedzicowie zainicjowali utworzenie Rodzinnego Domu Dziecka. Od tamtego czasu przyjęli pod swój dach ponad 48 dzieci i młodzieży pozbawionej możliwości życia we własnej biologicznej rodzinie. Dzięki otwartości Państwa Dziedziców wszyscy mogli bawić się doskonale.

Na tę doniosłą uroczystość przybyły zawodowe rodziny zastępcze oraz Władze Miasta Nowego Sącza: Zastępca Prezydenta Miasta Nowego Sącza- pani Magdalena Majka, która w imieniu Pana Prezydenta Ludomira Handzla przekazała list gratulacyjny z życzeniami . Wśród gości zawitali -Pan Krzysztof Głuc- przewodniczący Rady Miasta Nowego Sącza, Pan Tadeusz Gajdosz – wiceprzewodniczący Rady Miasta Nowego Sącza, Pan Michał Kadziołka- Radny Miasta Nowego Sącza. Do grona gości dołączyła Pani Marta Mordarska – przewodnicząca Komisji d.s Rodziny Sejmiku Małopolskiego, Władze Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowym Sączu oraz pracownicy Ośrodka Wsparcia i Terapii Rodzin w Nowym Sączu.

Podczas pikniku mieliśmy okazję obejrzeć pokazy sztuk walk prezentowane pod nadzorem trenerów -przez dzieci i młodzież działająca w klubie „Halny” z Nowego Sącza. Dla najmłodszych dzieci zorganizowane były gry i zabawy prowadzone przez animatorów. Dzieci mogły do woli korzystać z dmuchanego zamku zjeżdżalni oraz spróbować kultowego popcornu. Świetna zabawa trwała do późnego wieczora.

[envira-gallery id="313"]